15.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Се истепаа „Делии“ и „Гробари“, полицијата ги легна на улица како „сардини“

Најчитани вести

По завршувањето на натпреварот помеѓу Партизан и Војводина (2:1) во полуфиналето на Купот на Србија, дојде до голема тепачка меѓу Гробари и Делии, кои тргнаа на Маракана за полуфиналната пресметка меѓу Звезда и Нови Пазар.

Тепачката почнала кај една обложувалница, пишува Телеграф и објави видео од апсењето .

Моралa да интервенира и полицијата која почнала да ги враќа автомобилите кои се движеле кон Автокоманда каде имало голем метеж. Навивачите на Звезда маскирани ги чекаа навивачите на Партизан и потоа дојде до голема тепачка.

Со своите каиши и разни други цврсти предмети и факели, Делиите ги нападнаа Гробари излетувајќи од зад дрвјата од другата страна на улицата. Еден навивач е тешко повреден, а неколку се со тешки повреди на главата. Полицијата уапсила 23 хулигани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com