2.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Се зголемуваат проблемите на Шпанија, втор позитивен на ковид-19

Најчитани вести

Пред почетокот на Европското првенство во шпанската фудбалска репрезентација има нов позитивен фудбалер на ковид-19, по Серхио Бускетс, сега коронавирус има и Диего Љоренте.

Утринава шпанската фудбалска репрезентација објави дека и централниот дефаназивец Диего Љоренте е позитивен на ковид-19.

Фудбалерот веднаш ќе го напушти националниот камп и ќе оди во изолација според сите здравствени протоколи.

Ова е нов удар за Шпанците ако се знае дека претходно Серхио Бускетс поради коронавирус мораше да оди во изолација.

Во Шпанија се стравува дека бројот на позтивни фудбалери на ковид-19 може да се зголемува во наредните денови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести