1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Се зборуваше дека од најдобри другарки станале РИВАЛИ: Сара Фергусон после 24 години ја откри ВИСТИНАТА за Дајана!

Најчитани вести

Поранешната членка на британското кралско семејство Сара Фергусон даде интервју во кое отворено зборуваше за принцезата Дијана. Таа тврди дека принцезата би била многу горда на своите синови, но и на нивните жени Кејт и Меган.

„Дајана би била горда на своите синови и нивните жени. Кога би можела да седне до мене денес, ќе ми кажеше дека е горда на своите синови и нивните прекрасни жени што ги избраа, бидејќи секој има свој глас во семејството“ – рече таа за списанието „People“.

Како што продолжи да зборува, таа смета дека Дајана ќе ги обожава нејзините ќерки, принцезите Јуџин и Беатрис.

Таа се сети и на нивното заедничко растење и истакна дека станале најдобри пријатели на 14-годишна возраст. Меѓутоа, кога Дајана почина, медиумите објавија дека британската принцеза и војвотката имале ладна врска.

<img src="https://glossy.espreso.co.rs/data/images/2020/06/29/17/296765_184093-profimedia0210131340-ff_ff.jpg" alt="<p>Bivša članica britanske kraljevske porodice progovorila je o uspomenama na princezu Dajanu

Ферги тврди дека ова не е точно:

„Си ветивме едни на други дека ќе се држиме заедно засекогаш. Никогаш немало никакви борби меѓу нас, иако сите посакувале да се случи такво нешто“ – тврди таа.

„Таа ме научи толку многу за јавниот живот. Беше толку храбра и многу добро се забавувавме“ – рече Сара Фергусон, а нејзиниот прв роман Her Heart for a Compass ќе ја види светлината на денот на 3 август.

<img src="https://glossy.espreso.co.rs/data/images/2018/08/12/19/236517_saraferguson_ff.jpg" alt="<p>Bivša članica britanske kraljevske porodice progovorila je o uspomenama na princezu Dajanu

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести