27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Се запали стан на „Рузвелтова“, пожарот избил при готвење

Најчитани вести

Скопската противпожарна бригада денеска интервенираше при пожар кој изби во стан во зграда на улицата „Рузвелтова“.

Според информациите од терен, пожарот почнал во кујната, каде станарите готвеле јадење, а потоа ги зафатил и другите соби.

Пожарникарите успеале да го изгаснат пожарот пред да се прошири во зградата, но станот е целосно изгорен.

Во пожарот нема повредени станари или пожарникари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com