15.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

Се запали локомотива на Железничка станица во Скопје

Најчитани вести

Вчера во околу 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица Скопје настанал пожар во локомотива која го влечела патничкиот воз, кој сообраќал на релација Гевгелија-Скопје, информират од МВР.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести