17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Се запали воз во Бостон, патниците бегаа низ прозорците

Најчитани вести

На социјалните мрежи се појавија драматични снимки од воз кој се запали вчера во областа Бостон на мостот на реката Мистик, додека патниците во паника ги кршеа прозорците за да излезат.

Главниот вагон се запалил, а на снимката се гледа како патниците бегаат од возот. Некои дури скокнаа од мостот. Наводно, во возот имало околу 200 луѓе.

Извршниот директор на МБТА, Стив Пофтак, им се извини на патниците за инцидентот. Пофтак рече дека тоа е застрашувачки настан.

Тој на прес-конференцијата рече дека несреќата ја предизвикало парче метал на обвивката кое се откачило и дошло во контакт со друга шина низ која течела струја.

За среќа, ниту еден од патниците не е повреден при евакуацијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com