17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Се запали автобус на ЈСП во Нерези

Најчитани вести

Неколку минути пред пладне, во двокатен автобус „Јутонг“ кој сообраќа на линија 57 избувнал пожар, во кој, за среќа, нема повредени патници, причинета е само материјална штета.

Во моментот на опожарувањето автобусот бил на последната/почетната постојка во Нерези и во него немало патници, информираат од ЈСП.

Внатрешната контрола на ЈСП Скопје веднаш излегла на терен, при што, од изјавата на возачот и околни сведоци, констатирала дека пожарот избувнал во делот каде што се наоѓа моторот.
Благодарение на присебноста на возачот и неговата брза реакција, избегната е поголема штета, велат од ЈСП.

Возачот употребил два ПП-апарати, а во меѓувреме интервенирало едно противпожарно возило.

Случајот е пријавен и во МВР и во тек е утврдување на причините за настанот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com