8.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Се запали авионот на светската звезда Пинк (Фото)

Најчитани вести

Приватниот авиона на славната Алесија Бет Мур, попозната како Пинк се запали при слетувањето на данскиот аеродром Архус.

Во авионот била посадата, како и менаџерот на славната пејачка.

“Цесната 560 ХЛ“ летала од Норвешка, а пожарот избил неколку минути при слетувањето. Со невројатно среќа и способноста на пилотот, никој од 10-те патници не е потешко повреден.

Во него биле четворица Американци, двајца Австралијанци, еден британски државјанин, пилотите од Германија и Австрија како и германска стјуардеса.

Како што пишува Метро, Пинк сепак ќе го оддржи концертот кој е заакажен за утре./ulica.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести