33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

СЕ ЗАЛЕДИ ОВОЈ БАЛКАНСКИ ГРАД: Денеска силното невреме со град со големина на орев и дожд пристигна и тука

Најчитани вести

Силно невреме проследено со силен југозападен ветер, дожд и град со големина на голем орев, ги зафати утрово Тиват и околинат.

Градот нанел голема материјална штета на автомобилите, објектите, овоштарниците, наведува Вјести.

Голема количина град која нападнала за толку кратко време предизвикала и помали поплави на сообраќајниците и улиците во центарот на Тиват, но комуналците брзо интервенирале и отстраниле последиците.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com