18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Се ближи крај на сагата: Реал Мадрид конечно му најде нов дом на Герет Бејл!

Најчитани вести

Велшанецот во дресот на Реал Мадрид, Герет Бејл, бо можел наскоро да стане фудбалер на Баерн Минхен, каде што би настапувал како позајмен игра, пишува денеска шпански „АС“.

Напаѓачот од поодамна не е во плановите на тренерот Зинедин Зидан, а по пропаднатиот трансфер во Кина преселбата во Германија е сосема реална опција за него. Двата тима имаат одлична соработка, со оглед што до неодамна како позајмен фудбалер кај составот од Минхен настапуваше Хамес Родригез.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com