7.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Се апсеа дилери во Тетово и во Скопје

Најчитани вести

Во текот на вчерашниот ден, пет лица биле уапсени на неколку различни локации низ Македонија поради поседување на марихуана.

„Вчера вечер во 23.40 часот на бул.„Јане Сандански’’ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ц.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

На регионалниот пат во тетовското село Горно Палчиште, на 14.11.2019 околу 23.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Е.С.(28) и А.С.(25), двајцата од гостиварски Добридол, кои биле во патничко возило „опел“, со гостиварски регистарски ознаки, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Истиот ден околу 21.40 часот, на локалниот пат Требош – Палатица, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода С.А.(24) и А.М.(41), двајцата од Тетово, затоа што при нивен и преглед на возилото „фолксфаген поло“ со тетовски регистарски ознаки, во кое се наоѓале, пронајдена е марихуана и ризла“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести