24.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Сеќавање на Андре Леон Тали

Најчитани вести

Чекајте прво да научиме што е „editor-at-large“:

Editor-at-large е новинар што придонесува со содржини за некоја публикација. Се вика уште и roving reporter или roving editor. За разлика од само едитор, што работи секојдневно и има влијание на содржината, ЕАЛ придонесува на полу-редовна основа и помалку се меша во правецот на магазинот, просторот на текстот и фотографиите.

Терминот често се користи во модни списанија, обично за назив за долгорочни уредници или славни личности. Важни имиња се Андре Леон Тали од Вог и Ана Дело Русо од Вог Јапонија.

Во прослава на излегувањето на неговите мемоари во 2020, тогаш Видеофешн спреми видео за неговата кариера и го претстави како „човек што беше со децении во првите борбени редови на индустријата,“ кој себеси се опишува како „кумот“ на најголемите таленти во модата. Во интервјуто од архивски снимки, се отвора за работата и пасијата, нè шета по плакарот, плус за него зборуваат Линда Еванџелиста, Ана Винтур и Маноло Бланик:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com