23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Сејдини: Секоја чест момци, вие сте најдобрата генерација во историјата на Македонија!

Најчитани вести

Иако не можеше да присуствува на лице место, на Арената во Дуисбург, од оправдани причини и тоа поради фактот дека е во изолација поради Ковид-19, секако и претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини се израдува на оваа блескава победа на Македонија против Германија.

Па така на својата официјална ФБ страна, првиот човек на Фудбалската федерација, честитајќи им на момците го напиша следното:

„Најдобрата генерација во историјата на Македонскиот фудбал!!! Секоја чест момци!!!Напред Македонија!!!“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести