8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Сетиен: Уште чекам Барселона да ме исплати

Најчитани вести

Поранешниот тренер на Барселона, Кике Сетиен се реши јавно да зборува за неговиот поранешен клуб.

Сетиен како големо изненадување седна на клупата на Барселона, но си замина неславно. Сега тој откри дека се уште Барселона да го исплати.

„Барселона се уште не ме исплатила, уште чекам“, изјави Сетиен за шпанските медиуми.

Барселона на Сетиен треба да му исплати сума од десет милиони евра поради предвременото раскинување на договорот. Сетиен Барса ја водеше на 25 натпревари и во нив запиша 16 победи, четири нерешени натпревари и пет порази.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести