27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Сестрата на Роналдо кон Ван Дајк: Драг Вирџил, Кристијано освои повеќе трофеи во една сезона отколку што имаш ти во целата своја кариера

Најчитани вести

Катја Авеиро, сестра на напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, го критикуваше дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, за неговото однесување на церемонијата на доделувањето на „Златната топка“.

– Луѓето живеат надвор од реалноста. Колку скромност! Да, се знаеше дека Кристијано нема да победи. И покрај важните наслови, тимски и лични, но тоа е тема за друг разговор.

Драг Вирџил, таму каде што отиде ти, Кристијано веќе беше илјада пати. Кога играше ти неколку години и немаше трофеј, Кристијано беше трикратен шампион, најдобар играч и најдобар стрелец во земјата каде што играш. Во тоа време тој беше помлад од тебе. Потоа се пресели во Реал Мадрид и стана најдобриот играч во овој клуб. Дали го знаеш тоа, драги Вирџил? Можно е да, затоа што во овој клуб ве победи во финалето на ЛШ. И тој веќе има пет вакви победи. Тој го победи вашиот тим во финалето на Лигата на нации.

Драг Вирџил, во една сезона, Кристијано зеде повеќе трофеи отколку што ти освои во својата кариера. Импресивно, зар не? Кога ќе имаш во раце трофеите кои навистина се одбројуваат, тогаш можеби ќе можете да бидете на иста маса со Кристијано. За мене тој останува најдобар, напиша Авеиро.

Холанѓанецот, како одговор на новинарско прашање за отсуството на Роналдо на церемонијата, се пошегува: „Дали тој беше ривал?“

Подоцна, сепак, Ван Дајк истакна дека станува збор за само шега.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com