18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Сестрата на Роналдо бесна: Кражбата почна!

Најчитани вести

Јувентус во првото коло од новата сезона во Серија А одигра 2:2 кај Удинезе. Италијанскиот фудбалски гигант во самата завршница испушти водство од 2-0 на полувремето, а во 94. минута му беше поништен погодок за победа на Кристијано Роналдо.

ВАР „го улови“ Португалецот во милиметарски офсајд, а судијата Пезуто по прегледувањето на снимката го поништи голот и ги разгневи навивачите на „Старата дама“.

Веднаш на друштвените мрежи започнаа расправии, а се јави и Елма – сестрата на CR7.

„Да ги имаше моите рамена немаше да бидеш во офсајд. Ти требаат помали. Кражбата почна“ напиша таа.

Најнови вести