31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Сестрата на Мараја Кери ја тужи пејачката на суд: Бара отштета од 1,25 милиони долари

Најчитани вести

Алисон Кери, сестра на 50-годишната пејачка Мараја Кери, ја тужеше светски познатата пејачка за неволјите и емотивниот стрес што и ги предизвика, објавувајќи свои мемоари наречени „Значењето на Мараја“. Во судскиот процес, барајќи отштета од 1,25 милиони американски долари, таа рече дека страдала од „страшно злоставување“ кога Мараја напишала за нивната затегната врска. Таа исто така изјави дека по објавувањето на нејзините мемоари, дијагностицирана е со посттрауматско стресно нарушување, анксиозност и депресија, сето тоа како резултат на изнесувањето на тврдењата на Мараја.

Алисон Кери негира дека во делот на книгата, во која Мараја наведува дека нејзината сестра ја дрогирала со валиум, таа понудила кокаин и се обидела да го продаде на макро. „Сурово е и нечуено“, напиша Алисон во тужбата. Понатаму, со оглед на тврдењата на музичарката дека повеќе нема контакт со нејзините роднини, нарекувајќи ја Алисон „поранешна сестра“, а братот на Морган „поранешен брат“, Алисон одговори со тоа што Мараја е „безобразно груба“, пренесува Еонлајн.

Сестрата на славната музичарка, исто така, изјави во тужбата дека Мараја „го користела својот статус на јавна личност за да ја нападне својата сестра без пари, создавајќи сензационални наслови во кои ги опишуваат нејзините бестрашни тврдења за промовирање на продажбата на нејзината книга“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com