-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Сестрата на Ким Џонг-ун ги предупреди САД да не предизвикуваат смрдеа

Најчитани вести

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, Ким Јонг Ун, ги критикуваше тековните воени вежби во Јужна Кореја и ја предупреди новата американска администрација да не „предизвикува смрдеа“ ако сака мир. Нејзината закана следи неколку часа откако Белата куќа соопшти дека се уште не добила одговор на својот пристап до Пјонгјанг.

„ Ја користиме оваа можност да ја предупредиме новата американска администрација која се обидува да испрати мирис на барут во нашата земја. Ако сакаат да спијат во мир во следните четири години, би било подобро да се воздржат од создавање смрдеа во првиот чекор “, рече Ким во изјавата, пренесена од државната новинска агенција КЦНА.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com