5.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Серија земјотреси на грчкиот остров: За речиси два часа регистрирани се шест потреси

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 4,9 степени е регистриран во близина на грчкиот остров Лезбос утрово околу 8 часот по локално време, и уште еден земјотрес од 4,8 степени минута подоцна, објави Националниот геодинамички институт за опсерваторија.

Како што јави дописникот на МИА од Атина, за час и половина на море, на 46 километри југозападно од Лезбос, регистрирани се шест земјотреси со јачина од 2,9 до 4,9 степени.

Засега нема информации за повредени или за материјална штета.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести