Home » СЕРИСКИОТ ПРЕЉУБНИК ЈАВНО ЈА ПОНИЖИ, А ТАА МУ ПРОСТИ Клои Кардашијан чека второ дете со Тристан Томпсон

СЕРИСКИОТ ПРЕЉУБНИК ЈАВНО ЈА ПОНИЖИ, А ТАА МУ ПРОСТИ Клои Кардашијан чека второ дете со Тристан Томпсон

by Журнал.мк

Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан чека уште едно дете со кошаркарот Тристан Томпсон, а светот е шокиран што му даде уште една шанса на серискиот прељубник.

Се чини дека „љубовта е слепа“ дефинитивно важи во случајот со Клои Кардашијан. Таа му го прости неверството со другарката на својата сестра, па изневерувањето со 18-годишни девојки и на крај детето што го доби со друга жена во моментот кога на Клои и се заколна на вечна љубов и дека се „сменил“.

Меѓутоа, изгледа дека Клои решила да продолжи понатаму и да и даде уште една шанса на љубовта, но не застанала тука – тие сега го очекуваат своето второ дете. Имено, поранешната двојка веќе ја има ќерката Тру, а познато е дека Клои често зборувала за друго дете кога првиот пат помислила да се смири со Тристан.

Сега Кардашијан објави дека чека бебе со помош на сурогат-мајка, а оваа вест го шокираше интернетот.

„Можеме да потврдиме дека Тру ќе има брат или сестра, а таа е зачната во ноември“, потврдил нивниот ПР за магазинот „Пипл“. „Детето ќе го донесе на свет сурогат-мајка“, се додава.

„Клои е многу благодарна за прекрасната сурогатм-ајка и неверојатен благослов. Би сакале да ве замолиме за добрина и приватност за да може Клои да се фокусира на своето семејство,“ додале тие. Сепак, нивниот ПР изјави дека двајцата не се повторно заедно и не разговарале од декември, освен за родителски теми. Сепак, на светот му е тешко да поверува во тоа…

Секако, не требаше многу време оваа тема да „пукне“ на социјалните мрежи, а никој немаше убав збор да каже за ситуацијата.

„Клои, не го заслужуваш ова, не заслужуваш понижување и кршење на срцето, или како што те третираа низ годините, што ти требаше ова со Тристан?“, „Си ги замрзна јајце-клетките одамна, можеше да чекаш некој што те заслужува“, „Имаш барем малку самопочит“,„И откако сите ќе те плукаат Клои? Па каков пример им давате на жените и тврдите дека сте добар пример? Дека тие не се почитуваат себеси и одат подалеку од понижувањето?“, „Дали е можно само Тристан да сака да те оплоди? Не би рекол, но која е поентата кога таа не може да го види“… е само дел од она што може да се прочита.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More