25.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Серена Вилијамс: Не брзам со советите кон Меган

Најчитани вести

Серена Вилијамс не се брза да ја советува Меган Маркел за мајчинството. Таа им кажа на британските медиуми дека сака да чека најмалку три месеци за да ја види нејзината другарка и нејзиниот син.

37-годишната тенисерка објасни дека во прво време родителите не знаат што да прават со новороденчето и не им треба некој што ќе го покажува својот прст, но ќе поддржува.

Во саботата, малиот Арчи ќе се крсти. Првородениот син на Хари и Меган ќе биде крстен во малата црква во палатата Виндзор. Најверојатно, Серена Вилијамс ќе биде поканета на церемонијата, но листата на гости се чува во тајност.

Зборувајќи за своето детство, Серена објасни дека се чувствува одлично со својата сестра до себе, но засега не може да размислува за второ дете, за да не биде сама нејзината ќерка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com