Home » Серена Вилијамс и Алексис добија второ дете

Серена Вилијамс и Алексис добија второ дете

by Lina Muslija

Серена Вилијамс и нејзиниот сопруг Алексис Охенијан го дочекаа своето второ дете.

Поранешната тенисерка радосната вест ја сподели на социјалните мрежи.

На „Инстаграм“, покрај семејната фотографија, таа го откри и името на девојчето – Адира Ривер Охенијан.

А на „Тик-ток“ сподели видео со својот сопруг претприемач и инвеститор, нивната ќерка Олимпија и бебето. „Добре дојде на мојот прекрасен ангел“, напиша Серена во описот на фотографијата.

На годинешната „Мет-гала“ во Њујорк, Серена (41) објави дека чека второ дете, а на новинарите им кажа дека на престижниот моден настан пристигнала со сопругот и ќерката. „Бев толку возбудена кога Ана Винтур нè покани тројцата на ‘Мет-гала’“, рече таа тогаш.

Минатата година таа изјави дека планира да се повлече од тенисот и дека сака да го прошири своето семејство.

Ќерката Олимпија ја роди во 2017 година.

Серена и Алексис се запознаа во 2015 година во хотел во Рим. Набрзо се вљубија и, по една година врска се свршија. Се венчаа во 2017 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More