-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

СЕМЕЈСТВОТО ВО ТАГА: Сопругата на Алек Болдвин повторно го изгуби детето

Најчитани вести

Иларија, сопругата на глумецот Алек Болдвин откри дека повторно имала спонтан абортус.

„Со тага соопштуваме дека го изгубивме бебето во четвртиот месец од бременоста. Исто, сакаме да знаете дека иако сега не сме добро, наскоро ќе бидеме“, напиша таа на Инстаграм.

Ова е нејзин втор спонтан абортус едно по друго, откако пред седум месеци го изгуби и претходното бебе. Илариа, која е инструктор по јога, откри дека била на лекар во 20. недела од бремноста кога дознала дека бебето е мртво.

Инаку, Иларија и Алек Болдвин имаат четири деца.  Тие се венчаа во 2012 година и оттогаш ги добија децата Кармен, Рафаел, Леонардо и Ромео. Парот неколкупати се обиде да добие уште едно бебе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести