-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Селена Гомез искрено: Коментарите дека сум дебела ме уништија!

Најчитани вести

Селена Гомез гостуваше во една емисија во која за првпат зборуваше за тоа како „body shaming“ влијаел на неа и нејзиното здравје.

Пејачката варирала со килограмите, а на тоа влиајеле повеќе фактори.

– Првпат го искусив „ body shaming“ поради килограмите. Имам лупус и се борам со проблемите на бубрезите и високиот крвен притисок и останатите здраствени проблеми – рекла 27 годишната Гомез и додела дека лупусот не влијае на нејзините килограми, туку комбинација од други здраствени фактори.

– Се е тоа поради лековите кои морам да ги пијам до крајот на животот – зависи од месец до месец, ако сум веќе искрена. Забележав дека луѓето ме напаѓаат поради тоа. Тежината ми варира во зависност од тоа што се случува во мојот живот – открила таа.

Признала дека критиките и шегите на нејзина сметка за време на стресниот период, силно ја погодиле и накратко ја уништиле. Сепак, Селена сега е многу среќна и нема потреба секој момент од својот приватен живот да го стави под лупа./slobodenpecat.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести