33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

СЕЛА: 12 април е добар датум за да ја почекаме Шпанија

Најчитани вести

Заеднички став на сите партии е дека немаме друга опција и дека сите треба да одиме на патот кон ЕУ изјави лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

– На 12 април одиме на предвремени парламентарни избори. Ние како партија бевме подготвени и за други датуми. Но, 12 април е добар датум за да ја почекаме Шпанија (да го ратификува Протоколот за НАТО), рече Села.

Тој нагласи дека „12 април е можност за да се донесе промена и да се врати демократијата“.

– Да ја вратиме надежта на младите од кои многумина бегаат од државата немајќи услови за живот, немајќи образование, здравствен систем, истакна Села.

Во врска со одржувањето на пописот, Села оцени дека нема причина тој да не се одвива и за време на кампањата и по завршување на изборите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com