1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Секоја минута од нејзините нозе во реклама изнесува неверојатни еден милион долари

Најчитани вести

Познатата американска пејачка Џенифер Лопез направиле бренд од своето име, а секој дел од нејзиното тело добро го осигурала и уновчила.

Се проценува дека вредноста на Џеј Ло денес изнесува 360 милиони долари, а освен концертите, пејачката годишно заработува огромна сума на пари и на сметка на своето совршено тело. 

Таа го има осигурано својот задник на 27 милиони долари, а покрај чевлите кои сама ги дизајнира, ги советува дамите и како треба да ги негуваат своите стапала.

Секоја минута од појавувањето на нејзините нозе во реклама изнесува еден милион долари. Модните брендови ѝ плаќаат од 200 до 500 илјади долари за да прошета во нивните креации на црвениот тепих. Џенифер снимила и реклама за нега на косата, а за тоа ѝ платиле 2,9 милиони долари.

По турнејата “All I Have”, на која имала 100 концерти, Лопез само од продажбата на влезници заработила околу 90 милиони долари. Затоа и не жали што три години била на турнеја…

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести