22.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Сеизмолошка со детали за земјотресот во западна Македонија

Најчитани вести

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија денес, на 31.1.2021 година во 11 часот и 24 минути, регистрира земјотрес чиј епицентар се наоѓа на 70 km југозападно од Скопје и потекнуваа од кичевското епицентралното подрачје. 

Земјотресот беше со локална Рихтерова магнитуда 2.7 а беше почувствуван од населението во Кичево и околината со интензитет III – IV степени според Европската Макросеизмичка скала.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com