16.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Седници на четири собраниски комисии

Најчитани вести

Од Собранието најава за одржување седници на четири комисии. Ќе заседаваат комисиите за надворешна политика, за политчки систем и односи меѓу заедниците, за земјоделство и за транспорт, врски и екологија.

На дневниот ред на Комисијата за надворешна политика се законите за ратификации на неколку меѓудржавни договори.

Членовите на Комисијата за земјоделство ќе ги разгледаат предложените законски измени на законите за шуми, за Државниот инспекторат за земјоделство и за шумарска и ловна инспекција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com