15.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Седници на собраниските комисии за европски и за економски прашања

Најчитани вести

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за европски и за економски прашања.

Предлог – законот за спречување перење пари и финансирање на тероризам, во прво читање и Предлог – законот за платежни услуги и платни системи, по скратена постапка, во второ читање, се на дневниот ред на седницата на Комисијата за европски прашања.

На седницата на Комисијата за економски прашања, како што е најавено, ќе се дискутира по Предлог на финансиски план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги за 2022 година и Предлог на одлука за утврдување на процентот на зафаќање од вкупниот годишен приход, за финансирање на работењето на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги за 2022 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com