1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Седници на Комисијата за надворешна политика и Законодавно-правната комисија

Најчитани вести

– Во Собранието денеска ќе одржат седници Комисијата за надворешна политика и Законодавно-правната комисија.На дневен ред на двете седници е предлог на закон за ратификација на Спогодбата меѓу Република Северна Македонија и Грузија за укинување на визи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести