-9.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Седница на Советот за безбедност – ќе се разговара за бегалците од Авганистан

Најчитани вести

Во Кабинетот на претседателот утре напладне ќе се одржи 13-та седница на Советот за безбедност.

Покрај членовите на Советот, на покана на претседателот Стево Пендаровски на седницата ќе присуствуваат директорот на Агенцијата за национална безбедност, Виктор Димовски, директорот на Агенцијата за разузнавање, Еролд Муслиу, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов и директорот на Дирекцијата за заштита и спасување, Беким Максути.

На седницата ќе се разговара за лицата од Авганистан прифатени на нашата територија, и за поставеноста на системот за управување со кризи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com