Home » Седница на собраниската комисија за финансирање и буџет

Седница на собраниската комисија за финансирање и буџет

by Журнал.мк

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ќе одржи седница на чиј дневен ред се годишниот извештај за работата на Државната комисија за жалби по јавни набавки за 2022 година и неколку предлог-одлуки.

Членовите на Комисијата треба да расправаат по Предлог-одлуката за давање согласност на Годишната програма за работата на Државната комисија за жалби по јавни набавки за 2023 година, Предлог-одлуката за давање согласност на Стратешкиот план на Државната комисија за жалби по јавни набавки за 2023 година, како и по Предлог-одлуката за давање согласност на Финансискиот план на Државната комисија за жалби по јавни набавки за 2023 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More