-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Седница на собраниската Комисија за одбрана и безбедност

Најчитани вести

Во Собранието денеска седница ќе одржи Комисијата за одбрана и безбедност.

Единствена точка на дневниот ред е Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, во второ читање.

Овој Предлог-закон е поднесен од пратениците: Зиадин Села, Скендер Реџепи, Сурија Рашиди, Сафије Садики Шаини, Абдула Салиу, Елми Азири, Халил Снопче, Илире Даути, Атнан Незири, Артина Ќазими, Хусни Исмаили и Африм Гаши.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com