-3.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Седница на собраниската Комисија за одбрана и безбедност

Најчитани вести

Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат Комисијата за одбрана и безбедност и Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на Комисијата за одбрана и безбедност се измените и дополнувањата на Законот за управување со кризи, во второ читање и измените и дополнувањата на Законот за внатрешни работи и на Законот за полиција, двата во прво читање.

Седница ќе одржи и Закондавно-правната комисија

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com