Home » Седница на собраниската Комисија за европски прашања

Седница на собраниската Комисија за европски прашања

by Журнал.мк

Собраниската Комисија за европски прашања денеска во 11 часот треба да ја одржи 32-та седница.

На дневниот ред на седницата се Предлогот на закон за изменување на Законот за вршење на работи за застапување во царинските постапки, по скратена постапка во второ читање, Предлогот на закон за инспекциски надзор во животната средина, во второ читање, како и Предлогот на закон за граѓанска одговорност за навреда и клевета, во прво читање.

Трите закони се носат со европско знаменце.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More