17.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Седница на собраниската Комисија за економски прашања

Најчитани вести

Собраниската Комисија за економски прашања денеска ќе ја одржи 10. седница.

На дневен ред на седницата се предлог финансискиот план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија за 2022 година и предлог одлуката за утврдување на процентот на зафаќање од вкупниот годишен приход, за финансирање на работењето на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com