33.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Седлоски: Целта беше Шкупи да излезе во Европа, и успеавме во тоа

Најчитани вести

Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски истакна дека целата на Шкупи е исполнета. Тоа било излез на меѓународна сцена престојното лето, и тоа е веќе обезбедено. Тој се осврна и на игрите во последните три кола во кои Шкупи ниту прима, ниту дава гол.

„Со овој нерешен резултат и математички ја обезбедивме Европа, тоа што беше целта кога дојдов тука. Овие пет натпревари беа едни од најслабите, иако можам да кажам дека создадовме многу шанси. Од толку шанси мораше да постигнуваме голови, и да не чекаме секогаш да зависиме од одбраната за да освојуваме бодови. Знаеме како играат нашите противници на овој мал терен, но дефинитивно треба да ги користиме шансите, особено во првиот дел, а потоа во вториот да ни биде полесно. За жал, ова е трет меч на кој не постигнуваме гол, но кога дојдов тука, целта беше да излеземе во Европа, и тоа го направивме. Уште еднаш им честитам на играчите и професионално ќе го одиграме последниот дуел со Шкендија“, рече Седлоски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести