10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Седлоски: Важна победа, ги заслуживме трите бода

Најчитани вести

Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски, е среќен поради триумфот (3:1) над Академија Пандев вчеравечер на дербито во Струмица.

Морам да им честитам на играчите за победата која е многу важна. Мислам дека заслуживме три бода. По голот што го примивме, направив неколку замени за поголема енергија на теренот и почнавме да напаѓаме цело време. Не сакам да зборувам за досудените пенали, но можам да кажам дека создадовме многу шанси и одигравме многу добар натпревар. Сега треба да се фокусираме на следниот натпревар против Работнички, бидејќи тоа е исто така важен натпревар и ги повикувам нашите навивачи да создадат добра атмосфера на трибините, изјави Седлоски.

По осум кола во Првата македонска фудбалска лига, Шкупи е со 17 бодови.

Следниот натпревар чаирчани ќе го имаат н а2 октомври против Работнички.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com