24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Северна Кореја извела тестирања на повеќецевни ракетни фрлачи

Најчитани вести

Северна Кореја извела уште една успешна проба со големи повеќецевни ракетни фрлачи, јави државната агенција КЦНА.

Лидерот Ким Џонг-ун „изразил задоволство“ и им честитал на научниците кои го развиле оружјето, наведе агенцијата.

Денешниот тест потврди дека огнената моќ на повеќецевните ралети фрлачи е во состојба „целосно да уништи групна непријателска цел“ со изненадувачки удар, додава КЦНА.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com