32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Северина низ солзи ја пееше песната за синот: Стиховите повеќе болат кога не се заедно

Најчитани вести

Северина се наоѓа на голема турнеја која ќе ги опфати сите поголеми градови од поранешна Југославија. Ова е за нејзе многу тежок период кога ја загуби борбата за стараталство над синот Александар.

Утеха и дава мајката за затоа јавно и се заблагодари, но посебен момент беше кога на ред дојде песната „Родено мое“ посеветена на синот.

„Оваа песна не ја пеам само за својот син туку за сите деца на светот и за нивните мајки“-рече Севе по што се расплака.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com