27.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Северина во кредити до гуша: Должи над 100.000 евра…

Најчитани вести

Познатата хрватска пејачката Северина е во голема неволја. Според српски „Курир“ таа има кредит во банка со рата во износ од 2.000 евра и повеќе не може да плаќа.
Таа ја прекина соработката со поранешниот менаџер, па има и помалку настапи.

Северина го зела кредитот за снимање на новиот албум, но сега не може да ги врати тие пари, а ратата не ѝ е платена 3 месеци.

Кредитот го подигнала пред осум месеци, на износ 100.000 евра, а како гаранција го оставила својот стан.

Пријателите на Северина веруваат дека таа ќе успее да ги реши долговите, бидејќи ова не е првпат таа да биде во ваква неприлика./brif.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com