-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

СДСМ ќе објави нови кандидати за градоначалници

Најчитани вести

СДСМ денеска треба да соопшти дел од своите кандидати за градоначалници, како што партискиот лидер Зоран Заев најави минатата недела.

Претходно, од партијата рекоа дека етапно ќе ги објавуваат своите кандидати за градоначалници.

Досега, социјалдемократите објавија 35 кандидати за градоначалници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com