13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

СДСМ утврди уште неколку кандидати за градоначалници, имињата ќе ги објави во текот на денот

Најчитани вести

СДСМ утврди нови, дополнителни кандидати за градоначалници кои ќе бидат објавени во текот на денот.

Новите кандидати беа дефинирани синоќа на седница на Извршниот одбор на владејачката партија.

„Сите утврдени кандидати се дел од најдобрата понуда на СДСМ за локалните избори. СДСМ во фази ја објавува победничка понуда со која излегува пред граѓаните како фаворит на локалните избори“, велат од партијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com