7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

СДСМ: Со рушењето на галијата се чистат остатоците од ѓубрето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Најчитани вести

Рушењето на Галијата е чист предизборен маркетинг на Петре Шилегов. Четири години е градоначалник и две работи по кои ќе биде запамтен е рушење на галијата и засадување на едно сиромашно дрво“, реагираа денеска од ВМРО-ДПМНЕ, откако првиот човек на Град Скопје објави дека започна отстранувањето на првата од трите галии во реката Вардар, поставени во рамки на проектот Скопје 2014.

Тие потсетуваат дека Шилегов ветуваше подземен тунел под Кале, нови булевари, мостови и паркови. Воедно, ги повторија и обвинувањата за наводната дивоградба што Шилегов ја гради.

„Третата работа која што е поврзана со градење а го има печатот на Петре Шилегов, е зградата дивоградба која што ја изгради во време на неговиот мандат во скопски Карпош. Искрено се надеваме дека големата офанзива за рушење на Петре ќе продолжи со неговата зграда дивоградба изградена со парите од украдените пари од тендери“, велат од опозицијата, од каде тврдат дека Шилегов ќе биде запаметен како најнеуспешниот градоначалник, но и дека ќе биде меѓу првите кои што кривично ќе одговараат за направеното на штета на скопјани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com