Home » СДСМ: Секој што се огрешил во случајот со Онкологија ќе биде изнесен пред лицето на правдата

СДСМ: Секој што се огрешил во случајот со Онкологија ќе биде изнесен пред лицето на правдата

by Журнал.мк

„Истрагата за случајот на Онкологија, за грозоморната шема, воспоставената пред многу години, ја водат надлежни институции, додека ДПМНЕ со своето делување само прави штета на целата постапка“, велат од СДСМ.ДПМНЕ падна толку ниско што злоупотребува болни и наместо да ја поздрави истрагата, ја попречува, со обиди да ја политизира и да ја меша со непостоечка надлежност.Ова само потврдува дека Мицкоски стравува што ќе покаже истрагата, за се што се правело на Онкологија години наназад.Секој што се огрешил во случајот со Онкологија ќе се соочи со одговорноста и ќе биде изнесен пред лицето на правдата, без разлика на партиска, етничка или друга припадност припадност“, се додава во соопштението на СДСМ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More