Home » СДСМ: Рекордни заплени на дрога, МВР силно се бори против криминалот

СДСМ: Рекордни заплени на дрога, МВР силно се бори против криминалот

by Журнал.мк

Министерството за внатрешни работи продолжува да остварува одлични резултати во бескомпромисната борба со криминалот и сузбивањето на недозволеното производство и продажба на наркотици, рече денеска пратеникот на СДСМ, Миле Талески.

„Македонската полиција, само за еден ден, во две големи акции заплени тон и 600 килограми дрога во вредност од 3,2 милиони евра.

Во периодот декември 2021 – јануари 2022 и првите денови од месец февруари, вкупно се запленети се над два тона марихуана, над еден тон психотропни супстанци за производство на метформин со вредност од над 50 милиони евра, како и седум килограми хероин во вредност од 300.000 евра“, истакна претставникот на СДСМ според кого овие податоци говорат за успешноста и ефикасноста на МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More