14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

СДСМ: Пресудите за „Плацеви на Водно“ се нова потврда, ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија

Најчитани вести

Пресудите во предметот „Плацеви на Водно“ се уште една силна потврда на она што граѓаните, македонската јавност, сите многу добро го знаат: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија, велат од партијата на власт.

„Шефот на Мицкоски е осуден со нова судска пресуда од 7 години. Перење пари, противправно богатење, криење имот па дури и злоупотреба на пари од членови на ВМРО-ДПМНЕ се кривичните дела што шефот Мицкоски ги сторил во овој судски предмет. Овие кривични дела за коишто сега веќе има судска пресуда се направени и во 2015 година, период кога Христијан Мицкоски му бил советник на Никола Груевски“, е наведено во писмената реакција од страна на СДСМ.

„По случаите „Тенк“ и „Насилство во Центар“ ова е трета пресуда со затворска казна за Груевски. Но зошто молчи Мицкоски? ВМРО-ДПМНЕ останува најкриминалната партија во Европа, а Мицкоски останува единствениот на браникот на криминалот“, додаваат од владејачкиот СДСМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com