Home » СДСМ: Нови 37 милиони евра за локални патишта, инвестираме во инфраструктурата

СДСМ: Нови 37 милиони евра за локални патишта, инвестираме во инфраструктурата

by Журнал.мк

Собранието го усвои Законот со кој преку заем од Светска банка се обезбедуваат 37 милиони евра за финансирање на проектот за поврзување на локалните патишта во општините.

Ова се нови 37 милиони евра за унапредување на патната инфраструктура во сите општини.

На овој начин се унапредува поврзувањето на населените места но и се вложува во локалниот економски развој на општините.

И во време на најголема светска економска криза, Владата предводена од СДСМ вложува во капитални проекти кои го поттикнуваат економскиот раст.

Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More