Home » СДСМ: Наместо бесплатен јавен превоз, директорот на ЈСП поднесе оставка

СДСМ: Наместо бесплатен јавен превоз, директорот на ЈСП поднесе оставка

by Журнал.мк

Наместо да воведе нови автобуси и бесплатен автобуски превоз, директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје си поднесе оставка. Оставката на директорот на ЈСП Скопје е втора оставка на директор на некое јавно претпријатие под ингеренции на Град Скопје во рок од само шест месеци, се вели во соопштението од СДСМ.

Од партијата додаваат дека очигледно и директорите на јавните претпријатија почнаа да бегаат од Данела Арсовска и нејзината неспособност.

Толку од менаџерските способности на Арсовска.

Прекинати проекти и партизација на градот е се што Арсовска „сработи“ во овие први шест месеци од нејзиниот мандат.

Шест месеци беа доволни Арсовска да се докаже како најнеуспешниот градоначалник на Град Скопје, таа и останатите градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ се најголемото разочарување за граѓаните, се вели во соопштението.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More