14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

СДСМ: Наместо бесплатен јавен превоз, директорот на ЈСП поднесе оставка

Најчитани вести

Наместо да воведе нови автобуси и бесплатен автобуски превоз, директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје си поднесе оставка. Оставката на директорот на ЈСП Скопје е втора оставка на директор на некое јавно претпријатие под ингеренции на Град Скопје во рок од само шест месеци, се вели во соопштението од СДСМ.

Од партијата додаваат дека очигледно и директорите на јавните претпријатија почнаа да бегаат од Данела Арсовска и нејзината неспособност.

Толку од менаџерските способности на Арсовска.

Прекинати проекти и партизација на градот е се што Арсовска „сработи“ во овие први шест месеци од нејзиниот мандат.

Шест месеци беа доволни Арсовска да се докаже како најнеуспешниот градоначалник на Град Скопје, таа и останатите градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ се најголемото разочарување за граѓаните, се вели во соопштението.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com