32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

СДСМ: Мицкоски продолжува да го брани криминалот на Груевски

Најчитани вести

Христијан Мицкоски не собра сили да се огради од криминалот и злоделата на неговиот ментор и шеф Никола Груевски. Со тоа, Мицкоски се определи за Никола Груевски по секоја цена. Најавата за бришење на функцијата почесен претседател, без осуда, без оградување од криминалот на Груевски е уште еден прочитан блеф на Мицкоски, реагира СДСМ на вчерашното интервју на Мицкоски за ТВ 24.

„Мицкоски се опкружи со луѓе од режимот меѓу кои и исцелител, но и човек кој јавно на телевизија навредуваше пратеници на СДСМ и бранеше насилници кои насилно упаднаа во Собранието. Со такви ликови се борат само за обнова на режимот, заробената држава и груевизмот.

Лажните преродби и обнови се стариот крив пат на Груевски и Мицкоски. Членството во НАТО и ЕУ и носењето на парите кај граѓаните е правиот пат.

По неколку изборни порази Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да се подготвуваат за нов пораз на наредните избори, кога и да се“, се вели во реакцијата на СДСМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com